Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Markowe okna - jak mieć markowe okna za przystępną

Blog:  arlenka
Data dodania: 2015-11-29
wyślij wiadomość

Zamawiając okna mocno zastanawiałam się na czym oszczędzić. Postawiłam na dobrą markę, ponieważ myślę, że Vetrex nie bez kozery wygrywa wiekszość rankingów. Można jednak zamówienie zrobić z głową, żeby było taniej. Oto moje przemyslenia:

- Ponieważ będę miała wentylację mechaniczną część okien zamieniam na witryny - zmiana na witrynę to często kilkakrotnie niższy koszt

Wszyscy piszą, że jak się ma wentylację mechaniczną to wręcz nie można otwierać okien ponieważ zakłóca się pracę wentylacji. Witrynę robię np. w kuchni. Jak pierwszy raz o tym pisałam, to odzew był taki, że jak to w kuchni bez otwieranego okna. Konsultowałam temat z wieloma osobami. Konkluzja jest taka: jeżeli salon połączony jest z kuchnią, a w kuchni mam wentylator elektryczny, to jeżeli nasmrodzę podczas gotowania to włączę na chwilkę wentylator i otworzę okno w salonie. Szybko zrobi się przeciąg, wywietrzą się smrody i załatwione.

Niektórzy powiedzą: witryna jest trudna w myciu ponieważ trzeba myć ją z zewnątrz, że niby to upierdliwość. Ja jednak twierdzę, że bardziej upierdliwe jest ściąganie kwiatków i innych pierdoletów z parapetu i zachlapywanie podłogi w pokoju podczas jego mycia niż umycie okna z zewnątrz. Tym bardziej, że dom mam parterowy i nie wyniesiony w stosunku do terenu.

Z witryn jest jeszcze jedna korzyść - okno jest cieplejsze. Jak to mówią im mniej ramy a wiecej szyby, tym cieplejsze okno. Jest to szczególnie ważne przy lekkich, aczkolwiek zimnych ramach aluminiowych.

- jak robię witryny, to nie robię sztucznej ramki, bo to podraża bardzo koszt, a poza tym powoduje, że okno jest zimniejsze.

Niektóry powiedzą, że jak są dwa okna obok siebie i jedno otwierane (z podwójną ramą, bo rama okna i rama skrzydła), a drugie to witryna to będzie to źle wyglądać. Myślę, że na takie detale zwraca się uwagę tylko przez pierwszy tydzień, a potem ma się na względzie głównie ekonomię użytkowania i wielkość kredytu do spłacenia J.

U mnie będą żaluzje fasadowe, których praktycznie się nie podnosi do góry, tylko reguluje się przepływ światła w związku z tym ramy okna praktycznie nie odsłania się J

Jeżeli w garażu mam dwa okna i wielką bramę otwieraną kilka razy dziennie, to na 100 % w garażu nie zrobię otwieranych okien, ponieważ nie będę nigdy w życiu ich otwierać.

Jeżeli w pokoju mam dwa okna, to też zrobię jedno otwierane, a drugie witrynę.

- przemyślany system sterowania

Tutaj niestety nie jestem ekspertem, ale myślę sobie, że nie ma sensu kupowanie pilotów do sterowania każdego okna z osobna. Ani to praktyczne, ani potrzebne. A poza tym pilot się zgubi i co wówczas. Moim zdaniem lepiej jest postrefować dom i zrobić klik, klak w miejscu wejścia do strefy (np. jeżeli w pokoju jest kilka okien to zrobić klik-klak przy włączniku światła -nie trzeba wówczas podchodzić do okna, żeby zamknąć rolety/żaluzje). Czy robić sterowanie elektroniczne – myślę, że warto mieć, ale zastanówmy się, czy na pewno będziemy z niego korzystać. Część ludzi twierdzi, że mimo, że ma sterowanie elektroniczne to i tak korzysta z jednego zbiorczego przycisku w przedpokoju.

Jeżeli chodzi o czujniki wiatru dla żaluzji, to myślę, żeby zastosować można tylko od strony zachodniej, bo u nas najczęściej wieje od tej strony. Stosowanie czujek na wszystkich oknach to strata kasy.

-Kontaktrony – najlepiej, żeby zamontował producent

Jest to z pewnością tańsze. A poza tym gdy kontaktrony robi firma montażowa, to często (a nawet chyba zawsze) utracimy gwarancję producenta na okna. I tu dodatkowa korzyść przy witrynach – gdy je robimy to też w tych oknach nie trzeba dodatkowych zabezpieczeń w postaci kontaktronów.

- Okna niższej klasy do pomieszczeń zimnych jak garaż, gospodarczy itp.

Każdy producent ma okna w kilku klasach podzielonych zazwyczaj klasą energooszczędności (odmienne wskaźniki przenikalności cieplnej). Zwróćmy jednak uwagę, że różnica w przenikalności jest niewielka tak naprawdę. W pomieszczeniach zimnych ta przenikalność jest mało istotna ponieważ w garażu np. to przez drzwi garażowe najwięcej ucieka ciepła. W gospodarczym np. często suszymy pranie i mamy wciąż otwarte okno. Warto więc zastanowić się czy jest sens w tych pomieszczeniach inwestować w super energooszczędne okna. Można wybrać tańszą serię tego samego producenta o podobnym designie. Nie wiem jeszcze czy się tak da, ale będę próbować.

- Rezygnacja z niewidocznych okuć w pomieszczeniach gospodarczo – garażowych

Za niewidoczne okucia się często dodatkowo płaci. Czy jest sens płacenie za takie estetyczne dodatki w garażu lub gospodarczym? Moim zdaniem nie.

- Kupowanie okien w grudniu daje ok. 5 % zniżki

- Dodatkowo 3-5 % zniżki dają za płątność gotówką z góry za okna i ok. 30 % za montaż.

Wszystko razem myślę, że może dać sporą oszczędność.


Nie wolno moim zdaniem oszczędzać na ciepłym montażu i drzwiach tarasowych. Jak tego nie zrobimy porządnie to będzie nam się to odbijać czkawką do końca życia J

Już chyba więcej nie wymyślę….

Może ktoś z Was ma jakieś przemyślenia w tej kwestii?

8Komentarze
Data dodania: 2015-11-29 18:33:02
co do fixów to mam troszkę inne zdanie. Na początku też je chciałam w wykuszu, ale facet od okien mnie przekonał, że to kiepski pomysł. Różnica w cenie u nas to 50 zł i dziś kiedy te okna już mam ogromnie się cieszę że zrezygnowałam z tych fixów. Nie wyobrażam sobie, żeby okno nie otwierało się do wietrzenia, do mycia okien. No, ale to moja opinia i moje spostrzeżenia. Natomiast co do opcji "gorszych" okien w garażu czy kotłowni to mam takie samo zdanie.
odpowiedz
zebra  
Data dodania: 2015-11-29 23:21:41
My też tak próbowaliśmy robić oszczędności na oknach Vetrexowych, ale tu muszę Cię zmartwić, bo jakiejś szalonej kwoty nie zaoszczędzicie.Też kombinowaliśmy i skutek jest taki, że na górę wzięliśmy okna antracytowo-białe czego bardzo żałuję, w tej chwili byłyby tylko i wyłącznie antracytowe, ale cóż...Też gdzie mogliśmy dawaliśmy witryny. Oszczędności były rzędu 2-może 3 tysiące, co przy kwocie wydanej ogółem na okna jest ok. 10 %.Pozdrawiam:)
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-11-29 23:38:10
A dlaczego żalujesz tych antracytowo - białych. Ja też tak chciałam zrobic u dziewczynek w pokojach.
odpowiedz
Odpowiedź do zebra
zebra  
Data dodania: 2015-11-30 16:05:44
Bardziej podobają mi się antracytowe obustronne tak jak mam na dole.A te białe takie...bezpłciowe.Gdybym jeszcze raz zamawiała byłby na pewno obustronny antracyt.Białe mi się po prostu nie podobają:/ pozdrawiam:)
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka
Data dodania: 2015-11-30 18:40:07
Ja zamawiam okna w tym tygodniu. Coś też będę kombinował. Myślę tylko czy w garażu i kotłowni na pewno nie będę otwierał okien :D
odpowiedz
robert-k111
Data dodania: 2015-12-02 17:39:42
Cześć, witryny (fixy) w pierwszej fazie obstawiałem w większości okien w domu, z takich samych powodów o których piszesz (reku, cena, Uw, ...). Jednak z czasem zmieniłem zdanie i w pokojach sypialnianych, kuchni, dałem okna otwierane/uchylne. Koszt opcji uchyłu był w granicach 300zł. Zmieniłem zdanie z powodu przyzwyczajenia do okien otwieranych i obawy przed brakiem takiej możliwości w jakiś sytuacjach awaryjnych. No i z chęci posłuchania choćby ptaków w piękny letni poranek :-) Natomiast co do cen jeszcze, u mnie HS w rozmiarze 270x210 to koszt 10 tys zł, a obok fix w tym samym rozmiarze to już koszt 1500zł :-) Montaż kontaktronów postanowiłem pozostawić jednak fachowcom od alarmów. Ponieważ sprzedawca okien (Petecki) powiedział że wykonując to we własnym zakresie gwarancji nie stracę na pewno, oni natomiast mogą też zamontować, ale z jego wypowiedzi nie poczułem specjalnego entuzjazmu... a fachowcy od alarmów wiedzą może lepiej gdzie i jak taki kontaktron umieścić/zamontować, aby dobrze spełniał swoją rolę. U nas kolor będzie wszędzie antracyt na zewnątrz i w środku biel. Preferujemy we wnętrzach dominację jasnych kolorów: bieli, delikatnych szarości, beży z dodatkami czerni. Jakoś nie odnajduję tu miejsca na wielkie antracytowe ramy okienne. Spójrzcie na inspiracje na homebook.pl w jasnych salonach widać zdecydowanie więcej białych/jasnych okien niż antracytowych/czarnych. Pozdrawiam robert
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-12-04 08:06:02
No właśnie też biję się z myślami jakie okna zrobić od środka. Również myślałam o białych w pokojach dziewczynek a jasnym brązie w części dziennej. W garażu i gospodarczym chyba zostawię antracyt obustronnie ponieważ to będą raczej brudne pomieszczenia, a na ciemnym mniej widać (nie mylić z nie brudzą się - bo brudzą się dokładnie tak samo :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-01-10 18:17:06
Ile zapłaciliście za okna?
odpowiedz

słupy i podciągi - szalunki c.d.

Blog:  arlenka
Data dodania: 2015-11-26
wyślij wiadomość

Szalowanie prawie zakończone. Dziś skończą napewno. Jutro rano betonowanie.

Ważna rada!

- jeżeli chcemy uzyskać idealnie równy wieniec, co jest bardzo istotne przy zastosowaniu wiązarów dachowych, lepiej jest szalowac za pomoca płyt OSP np. 22mm (oczywiscie przy nierównym wieńcu zawsze można dać podkładki pod wiązary, ale to zawsze gorsze rozwiązanie biorąc pod uwage obciążenia, a w moim przypadku niemozliwe ze względu na konieczność zgrania belek ozdobnych :)

- dla zaoszczędzenia (u mnie te płyty to ok. 2 tys zł) po rozszalowaniu można płyty wykorzystac na podłoge na strychu w peryferyjnych, mało uczęszczanych cześciach.

- dla wzmocnienia stabilności mocowania konstrukcji budynku i wiązarów polecam zastosowanie specjalnych kotew zatapianych w betonie (prócz tych nawiercanych) - żeby kotwy te zamontować należy zrobić specjalny stelaż drewniany, który wymaga idealnie prostego szalunku wieńca.

A oto zdjęcia i kotwy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


3Komentarze
Data dodania: 2015-11-29 17:46:36
Jestem bardzo ciekaw porownania kosztow tradycyjnego stropu i wersji jak Twoja czyli z wiązarami? Rozumiem ze u Ciebie bedzie strop drewniany zwykonczon plytami k-g
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-11-30 21:56:21
Tak dokładnie. U mnie konstrukcja dachu i stropu (wiązary) to koszt 32 tys zł przy powierzchni stropu ok. 180 m2. Do tego trzeba jeszcze doliczyć płyty osb, bo one będą stanowiły strop. Jeszcze nie wiem ile mnie wyniosą - biorąc pod uwagę metraż to ok. 3600-4000. Razem da to ok 36000. Płyt g-k na sufity nie liczę ponieważ też penie będziesz robić podwieszane sufity mimo stropu żelbetowego. A mozesz zdradzić ile u Ciebie kosztowała konstrukcja drewniana dachu i strop żelbetowy? Wszyscy sprzedawcy wiązarów mówią, że to rozwiązanie tańsze, no ale tak naprawdę to bardzo trudno sprawdzić.
odpowiedz
Odpowiedź do roberthk26l
Data dodania: 2015-12-01 21:47:24
to u mnie koszty wyglądają następująco: stal na zbrojenie ok 200m2 stropu ok. 8 tyś zł, beton na strop ok. 10 tyś zł, deski i stemple do szalowania ok. 3 tyś zł, w sumie jakieś 21 tyś. Do tego więźba dachowa to dodatkowo 9 tyś zł. Podsumowując otrzymujemy 30 tyś zł. Wygląda ze cenowo podobnie, ale u Ciebie zacznie szybciej...
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka

Panele fotowoltaiczne - gdzie najtaniej kupić?

Blog:  arlenka
Data dodania: 2015-11-23
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czy ktoś wie gdzie kupić panele fotowoltaiczne taniej niż 8 tys/1 kWp? Mnie nie interesuje dofinansowanie na zakup tyko produkcja na własne potrzeby i odsprzedaż nadmiaru po stawce referencyjnej. Żeby zminimalizować koszty inwestycyjne planuję zakupić instalację 3kW.

Ważne rady!

Co musimy sprawdzić przed decyzją o montażu instalacji fotowoltaicznej na naszym domu?

  • Należy upewnić się czy połać dachowa, na której chcemy zainstalować system PV jest skierowana na południe, oraz czy połać dachowa nie leży w strefie cienia rzucanego przez inne budowle, kominy, drzewa. Należy bezwzględnie unikać zacieniania paneli fotowoltaicznych.

  • Należy sprawdzić czy połać dachowa posiada odpowiednio dużą powierzchnię, na której możliwe będzie zamontowanie paneli fotowoltaicznych – zamontowanie  paneli PV o łącznej mocy 1 kWp wymaga 8-10 m2 wolnej powierzchni.

Orientacja dachu- w optymalnych warunkach moduły powinny być zorientowane na południe. Jeśli nie jest to możliwe to obowiązuje zasada: im bliżej kierunku południowego, tym większa wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Nachylenie dachu- produkcja energii z systemu PV jest statystycznie największa, gdy słońce pada na ogniwa słoneczne pod kątem prostym. Optymalny kąt nachylenia dla paneli fotowoltaicznych w Polsce mieści się w granicach 30 - 40°.

Zacienienie- architektoniczne i topograficzne czynniki prowadzące do powstawania cieni padających na baterię paneli fotowoltaicznych prowadzą do zmniejszenia ilości wytwarzaj energii elektrycznej i należy ich unikać. 

Wykonawstwo instalacji– błędnie zaprojektowana czy wykonana instalacja, może być przyczyną redukcji wydajności bądź trwałego uszkodzenia.

Najlepiej pomyśleć o panelach już na etapie projektowania dachu: dobrze, żeby projektant uwzględnił ciężar paneli projektując konstrukcję (choć niby nie sa one ciężkie)

Dobrze jakby kotwy do paneli zamontowała ekipa od dachy ponieważ zamontowanie kotew wymaga rozebrania części dachówek przez co możemy styracic gwarancję. 

Nie udało mi sie tylko wywiedzieć, czy kotwy sa uniwersalne dla wszystkich paneli, czy każdy producent paneli ma swoje? Może ktos wie?


8Komentarze
arlenka  
Data dodania: 2015-11-24 10:19:40
Juz znalazłam - dzięki. Napisze do nich zapytanie. Zastanawiam się tylko co jest na rzeczy, że we Wrocławiu nikt nie chce zejść ponizej 8 tys/kw, a na podkarpaciu to 4500/kw. Czy to sa na pewno te same panele - wydaje sie to niemożliwe. Masz jakis model, żebym mogła poczytać? Dla mnie to cały czas jakas wyższa magia jest.:)
odpowiedz
Odpowiedź do floreczka
Data dodania: 2015-11-24 12:06:58
nie pamietam jakie panele, ale robia tego duzo na naszym terenie i jeszcze nie mieli żadnych reklamacji. Tak naprawde to sie przekonamy jak już bedzie działać:) Ale mielismy też ofertę firmy z rzeszowa i była droższao jakies 10 000 z montazem na dachu/ My musimy miec na gruncie bo dach jest wielospadowy więc to tez jest droższa opcja. A tak dla pewności to firma nazywa się SUNTRANS tylko nie wiem czy robią też poza podkarpaciem. pozdr
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka
Data dodania: 2015-11-29 17:32:57
Czy mozesz podac trochę więcej szczegółów odnośnie instalacji i zamówionego przez Ciebie zestawu? Również jestem zainteresowany taką instalacją.
odpowiedz
Data dodania: 2015-11-29 20:17:06
witam maja to być panele selfa sv-60, montaz na gruncie na konstrukcji aluminiowej. całkowity koszt z montażem to 52000 netto, moc 10 kw czyli ok 40 paneli:) tyle wiem na reszcie to się nie znam:)) firma ma swoja stronę internetowa to tam mozna zobaczyc zdjecia z realizacji na naszym terenie pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do roberthk26l
mystek32
Data dodania: 2015-12-07 15:19:18
Co prawda ja jeszcze też nie mam zamontowanych paneli słonecznych, ale znalazlem dobre porównanie cen http://www.agropolska.pl/czytelnicy-nadeslali/artykuly/panele-sloneczne-nowe-mozliwosci-oszczedzania,13.html moze sie przyda, w kazdym razie ja szukam też takich.
odpowiedz
Odpowiedź do floreczka
arlenka  
Data dodania: 2015-12-11 23:16:35
dzięki za info
odpowiedz
Data dodania: 2015-12-18 23:12:59
Dzień dobry! Jeżeli nadal poszukują Państwo firmy do wykonania instalacji fotowoltaicznej to zapraszamy do kontaktu - chętnie pomożemy. Cena 8 tys. za 1kW jest mocno wygórowana, w obecnych warunkach rynkowych można to zrobić taniej na bardzo dobrych podzespołach. :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-10 13:11:53
kolejna moda jak z pompami ciepła
..nie ważne za ile - ważne, żeby mieć ;p Kwota w okolicy 50 tys za instalację - jest "niezwracalna" przy naszych obecnych warunkach prawno-gospodarczych ..ale "kto bogatemu zabroni?"
odpowiedz

Widok z okien

Blog:  arlenka
Data dodania: 2015-11-21
wyślij wiadomość

Faktyczne okna będą nieco mniejsze ponieważ po 3 cm z każdej strony trzeba zostawić na montaż, a dodatkowo ok. 5 cm na dole na ciepły parapet. Trzeba brać to pod uwagę, zeby potem okna za wysoko nie wypadły. Moje okna są na +90 od zera a w kuchni zrobiłam +95 (w kuchni nie chce mieć blatu w oknie ponieważ teraz tak mam i blat mi puchnie od ilgoci - no ale może to wina złej izolacji).

Ważna rada: Zadbajcie o to, żeby ekipa murarzy wykończyła otwory okienne, w sensie otynkowała. Jest to szczególnie ważne w sytuacji stosowania tzw. dziurawych materiałów, jakim jest porotherm. Po otynkowaniu sprawdzcie, czy wszystkie okna trzymają pion i czy przekątne sa równe. Jest to bardzo ważne i ma wpływ na zmniejszenie awaryjności zamontowanego okna. Ponadto jak chce sie zastosować tzw. ciepły montaż (np. taśmy paroszczelne) to bez takiego wykończenia montażysta nie zamontuje okien ponieważ taśma nie będzie miała równego podłoża. A poza tym nie uszczelni sie okna dostatecznie dobrze. Wypionowanie otworu szczególnie ważne jest przy drzwiach tarasowych typu HS. Montazysta od okien opowiadał mi historie, że pomierzył okna w stanie takim jak u mnie, a po otynkowaniu i wypionowaniu zamówione okna nie mogły się zmieścić. Wówczas kosztami obciążony jest inwestor. Pomiary okien więc warto robić po tynkowaniu otworów. A poza nadproża wykonywane na budowie potradią się wyginać albo są źle zaszalowane co ma istotne znaczenie dla pomniejszenia światła okna, a tym samym wymiarów zamawianych okien.

Kuchnia 250x120:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia małżeńska 210x120:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pokoj Madzi 180x120:

blog budowlany - mojabudowa.pl


3Komentarze
Data dodania: 2015-11-21 22:19:14
No no! Ładne widoczki! Sąsiedzi to widać że ludzie na poziomie - posadzili tuje żebyście mieli intymnie w sypialni :-D Pozdrawiam.
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-11-21 22:23:46
no jedni i drudzy :) Dziewczynki też będą miały ładne widoczki na choineczki :) Przynajmniej chłopaki nie będą podgladać )
odpowiedz
Odpowiedź do aga--opalek
Data dodania: 2015-11-23 00:44:16
Śliczne widoczki:)
odpowiedz

szalunki

Blog:  arlenka
Data dodania: 2015-11-21
wyślij wiadomość

Ze względu na to, że konstrukcję dachu i stropu będę miała z wiązarów prefabrykowanych bardzo zależy mi na bardzo prostym wieńcu. Uniknę wówczas podkładek wyrównujących. W związku z tym kierownik namówił mnie na szalunki z płyt OSB. Zamierzam je potem wykorzystać na peryferyjne części strychu jako podłogę. Mam nadzieję, ze zbytnio nie spuchną. Te płyty to ok. 1200-1500 zł więc trochę szkoda mi ich wyrzucić. Jak nie będą nadawać się na podłogę na strychu to spróbuję odsprzedać ekipie np. za 1/3 ceny. Taki sposób szalowania też jest mo potrzebny do zamontowania specjalnych kotew do wiązarów.

Wejście:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Garaż:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Słup podtrzymujacy attykę:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Sypialnia i łazienka (brak scianki działowej:)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gospodarczy i gabinet:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pokoje dziewczynek:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okno w salonie + taras:

blog budowlany - mojabudowa.pl

sypialnoa małżeńska od zewnątrz:

blog budowlany - mojabudowa.pl


5Komentarze
Data dodania: 2015-11-21 21:25:39
Jakie są wymiary tych dwóch podłóżnych okien z przodu domu i okna w kuchni?
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-11-21 21:53:20
Okno w kuchni (horyzontalne) 120 wys. x 250 szer., a w łazience te pionowe to 70x220 (ale 20 cm od poziomu podłogi).
odpowiedz
Odpowiedź do nowydomstefana
Data dodania: 2015-11-21 21:57:28
Dzięki :)
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka
arlenka  
Data dodania: 2015-11-21 22:03:35
Okno wygląda troszkę większe niż będzie w rzeczywistości ponieważ z każdej strony odejdzie ok. 3 cm na montaż a na dole dodatkowo 5 cm na ciepły parapet styropianowy.
odpowiedz
Odpowiedź do nowydomstefana
robertos-k1
Data dodania: 2015-12-08 15:09:39
Zauważyłem ,że macie takie wnęki w nadprożu .Czy to pod rolety ?
odpowiedz
arlenka
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 937186
Komentarzy: 3578
Obserwują: 1023
On-line: 9
Wpisów: 436 Galeria zdjęć: 2279
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2024 październik
2024 maj
2024 marzec
2024 luty
2023 maj
2022 październik
2022 wrzesień
2021 czerwiec
2021 kwiecień
2020 październik
2020 wrzesień
2020 kwiecień
2019 lipiec
2019 luty
2018 wrzesień
2018 lipiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
6 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń