Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Arlenka buduje....
...a raczej już wybudowała :)

offlinearlenka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
503241 odwiedzin | wpisów: 415, komentarzy: 3474, obserwuje: 969

Podwieszane sufity - jak się przygotować?

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mam kilka pytań dotyczących podpieszanych sufitów i zabudów sufitowych z kartongipsu:

- Czy ktoś robił wnęki na prowadnice zasłon przy oknach (dwutorowe) i może polecić jaki najlepiej zrobić otwór, żeby zasłonki się ładnie układały? Moja prowadnica będzie wyglądać tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

forma niemiecka Gardinia

albo aluminiowe tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

tej samej firmy.

- czy robić zabudowę z płyt ognioodpornych (koszt ponad 2x wyższy niż zwykłej płyty - relacja ok. 32-14 zł/szt.)

- Wykonawca radzi mi dawać płyty podwójnie (od środka pomieszczeń ognioodporne, a w przeciwnym kierunku od strony wiązarów zwykła płytę) - że niby przy wiązarach pojedyncza płyta popęka - ??? Nie wiem co o tym myśleć.

Jakies dobre rady dla niedoświadczonej koleżanki w tarapatach?


Komentarze (5)
autor:guliwerowe-ranczo  dodano: 2016-08-30 | 17:21:15
Widzę że jesteśmy na podobnym etapie,mogę Ci tylko podpowiedzieć że pani która szyję zasłony powiedziała mi że lepiej dać szyny plastikowe zwykle podobno są lepsze w użytkowaniu jak i zawieszeniu firan, z resztą nie pomogę bo nam to robi firma 😉pozdrawiam
autor:lazyluke  dodano: 2016-08-30 | 22:00:15
Ciekawa teoria: z tym pękaniem. Dziwny ten wykonawca. Po pierwsze zapytaj go jakie inne argumenty są za tym żeby była podwójna płyta. Kolejne pytanie to co chce dać na łączenia płyt. Prędzej zastanowiłbym się na porządną taśmą np tuff-tape droga ale mega mocna do tego pytanie czym spoinuje... czy są to zwykłe zaprawy do spoinowania czy może te z dodatkiem włókna szklanego albo innych tworzyw sztucznych np rigips vario. Ja jestem już po ociepleniach i po roku na tych wszystkich łączeniach nawet ryski nie mam dlatego te taśmy i zaprawe moge polecić.
Odpowiedź do lazyluke
autor:arlenka  dodano: 2016-08-30 | 22:27:17
Dzięki za super profesjonalną odpowiedź. Zapytam wykonawcę i zastosuję to o czym mówisz - przynajmniej w części dziennej gdzie największe otwarte powierzchnie i największe ruchy mogą buć. Dodatkowo słyszałam, że powinno się dylatacje zrobić po zewnętrznej - tak jak przy podłodze i płyty z dystansem lekkim montować wobec siebie.
autor:lazyluke  dodano: 2016-08-30 | 22:05:19
aha jeszcze jedna mała rada jak będą robić obróbki okien dachowych płytami to przypilnuj sobie żeby "boki" były zrobione z jednego kawałka a nie kilku i pamiętaj, że pomieszczenia mokre(Łazienka, kuchnia) to płyty zielone a nie inne. Tak na marginesie pomiętaj, że podwójna płyta to również obniżenie wysokości pomieszczenia lub żeby inwestorka nie zauważyła zmniejszenie ilosci ocieplenia na krokwiach żeby zachować wysokości pomieszczen.
Odpowiedź do lazyluke
autor:arlenka  dodano: 2016-08-30 | 22:28:49
Poddasza użytkowego to nie mam, bo mój dom jest parterowy. A z tą zielona płytą to znajmy mnie już uświadomił :)

Ciepły montaż drzwi zewnętrznych - czy warto?

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zamówiłam już drzwi parmaxa:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z klamką Quatro zamiast pochwytu. Termin oczekiwania ok. 2 miesiące - czyli będa w październiku :( - masakra jakaś.

Wykonawca zaproponował mi ciepły montaz drzwi (taśmy szczelne + ciepły próg)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Koszt takiego montażu to ok. 1000 zł, a zwykłego ok. 500. Wykonawca wchodzi mi na ambicję i mówi, że super ocieplenie domu i ciepły montaz okien a drzwi zewnętrzne odpuszczę? Wiem, że mu zależy bo ma z tego kasę, ale czy warto zainwestowac w taki montaż? Macie jakieś doświadczenia?


Komentarze (17)
autor:maud79  dodano: 2016-08-30 | 13:07:51
wykonawca ma rację, dobrej klasy drzwi a pożałowanie 500 zł na właściwe uszczelnienie drzwi, bez sensu.
Same drzwi niemało kosztują, a jeśli przez ten standardowy montaż będzie lekko wiało to wtedy będziesz żałować, a trzeba było ...
autor:domekpasywny  dodano: 2016-08-30 | 14:06:34
my mamy caly montaz cieply. okna juz sa, a drzwi dopiero beda. z tym, ze najlepszy montaz, to ten przed murem i koniecznie z tasmami. cieply montaz jest drozszy, ale dobrze wykonany jest tego warty. niestety mialam tez monterów w garazu, którzy nie poradzili sobie ze zle dobranym cieplym parapetem.
autor:oleczka1986  dodano: 2016-08-30 | 21:00:08
O widzę, że podobna zmiana jak u mnie - klamka ;) Pochwyty niby ładne ale mi jakoś się już znudziły. Czyli razem czekamy na drzwi..u mnie jeszcze 4 tygodnie i powinny być u wykonacy :)
Co do montażu..też myślę jak przedmówcy, skoro masz okna na ciepłym montażu tak i drzwi powinny byc tak samo zamontowane.
Odpowiedź do oleczka1986
autor:arlenka  dodano: 2016-08-30 | 22:31:09
Olka a Ty wybrałaś ten sam model ?
Odpowiedź do arlenka
autor:oleczka1986  dodano: 2016-08-31 | 17:30:00
Ja wybrałam Wikędy 26c jak dobrze pamiętam ;)
autor:swojprojekt  dodano: 2016-08-31 | 09:11:59
Zastanawiam się się czemu wybrałaś klamkę....
Odpowiedź do swojprojekt
autor:arlenka  dodano: 2016-09-02 | 09:26:16
Wybrałam klamkę quatro - taką zwykłą - ponieważ jak sie ma pochwyt to musi być elektrozaczep (tzn lepiej mieć) i jak wyjdziesz na chwilę na ogród to zawsze z kluczem musisz iść. bez elektrozaczepu byle przeciąg może otworzyć drzwi. Jak Ci się drzwi zatrzasną z pochwytem , a klucza nie masz to nie otworzysz :). Wydaje mi się, że te modne obecnie pochwyty sa niepraktyczne i zaraz przestaną być modne, a poza tym są drogie. Dlaczego quatro? Nie było zbytniego wyboru więc staneło na quatro.
Odpowiedź do arlenka
autor:swojprojekt  dodano: 2016-09-03 | 08:30:11
W sumie masz rację my też się zastanawiamy.Chyba również wybierzemy klamkę...pozdrówki
Odpowiedź do arlenka
autor:grenadawroclaw  dodano: 2016-09-13 | 22:59:42
Absolutnie nie potwierdzam teorii z elektrozaczepem i już to pisałem chyba wcześniej u Ciebie. Mamy taki zaczep w Parmaxach. Cały czas jest aktywny bo jest ciepło, mieszkamy 3 miesiące, były przeciągi, wichury, nigdy drzwi same się nie otworzyły, jeśli są porządnie wyregulowane nie ma obaw, aby elektrozaczep puścił trzeba użyć sporo energii. Natomast co do pochwytu i nie uwolnionego zaczepu i zatrzaśnięciu to owszem, można sobie zrobić kuku:))))

I żeby nie było, że zachwalam ten gadżet z elektrozaczepem, konstruktywna opinia użytkownika.

autor:przemash  dodano: 2016-08-31 | 11:22:25
Zastanawiamy się nad takim samym modelem drzwi. Czy możemy zapytać jaki jest ich koszt ?
Odpowiedź do przemash
autor:arlenka  dodano: 2016-09-02 | 09:26:58
Z ciepłym montażem ok. 10 tys.
Tytuł: ciepły montaż
autor:dom-w-zielistkach  dodano: 2016-09-01 | 10:48:07
Jak tutaj już pisano - to niemal jak grzech :) zostawić te drzwi źle obsadzone. Bo to trzeba nazwać po imieniu. Co do kasy - próbuj negocjować. Niestety te elementy nie są najtańsze więc cena też nie jest jakaś wyssana z palca.

Jak spojrzysz na nasze boje z izolacją budynku - od samego początku (ławy fundamentowe), do samego końca - w każdym możliwym szczególe - to zrozumiesz czemu nasz rachunek za ogrzewanie (c.o. i c.w.u.) rocznie jest poniżej 1500zł. A ogrzewamy prądem...
Taki wynik nie byłby możliwy gdybyśmy zostawili "dziury" w postaci niewłaściwego obsadzenia np. drzwi czy okien.

Jako kontrprzykład można podać inwestorów, którzy robią grube ocieplenie np. 20-25cm lecz korzystają celowo z luksferów w ścianach zewnętrznych "bo ładnie wyglądają". Luksfery mają tak dużą przenikalność cieplną, że stanowią dość wielki kanał ucieczki ciepła.
Odpowiedź do dom-w-zielistkach
autor:arlenka  dodano: 2016-09-02 | 09:28:29
Co prawda to prawda. Podpisałam już umowę z ciepłym montażem :)
autor:roberthk26l  dodano: 2016-09-03 | 07:35:16
Piękne drzwi, prezentują się bardzo elegancko już nie mogę się doczekać zdjęć z montażu u Ciebie. Wybor o których piszesz to codzienność inwestora, każdy próbuje wyrwać od nas kilka groszy więcej a to za dodatkowa usługę, funkcjonalność z której później nie będziemy korzystali itp. W tym przypadku nie ma co oszczędzać, można opóźnić zakup kanapy, stołu poszukać tańszego oświetlenie. Oczywiście ta decyzja należy do Ciebie :)
autor:roberthk26l  dodano: 2016-09-03 | 07:39:31
aha przy okazji, nasze aluminiowe drzwi Aluhaus sprawują się dobrze mimo tego, iż zamontowane są od zachodu i słońce "daje im popalić" strona zewnętrzna mocno się nagrzewa a od wewnątrz są chłodne i przy tym nie puchną, lekko pracują - teraz mogę potwierdzić ze była to dobra ach kosztowna decyzja.
Tytuł: drzwi na budowe
autor:wyborcza  dodano: 2016-09-04 | 22:27:29
rlenko, a do tej pory to jakie miałas drzwi i jakie masz obecnie, ze możesz czekac te 2 miesiące na nowe? Skąd brać takie drzwi "budowlane, przejściowe" aby pasowaly wymiarem do tych juz ostatecznych?
Odpowiedź do wyborcza
autor:arlenka  dodano: 2016-10-10 | 11:54:59
Przepraszam przeoczyłam Twój wpis. :) Nie dopasujesz - szczególnie jak będziesz chcieć szersze niż standardowe. Mnie drzwi wypożyczył za drobną opłatą mój montażysta drzwi. Pozostała część otworu dosztukował bodajże z OSB :) Musiałam zrobić alarm bo to zamkniecie to dziecko by sforsowało :) na szczęści na dniach będę miała docelowe :) Zobacz na OLX-ie -ludzie takie rzeczy za bezcen oddają :)

Koncepcja małej łazienki

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dostałam koncepcję małej łazienki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Projekt: Arch. Anna Potaczek

Jest kilka rzeczy do zmiany:

-wysokośc półki nad toaletą i wanną - do 30 cm

- lustro górą o ok. 50-70 cm obniżych i oświetlić ledem od góry

- przy obniżeniu lustra też bym chyba zabudowę nad wanną obniżyła, żeby się ładnie w lustrze odbijała i była bardziej kwadratowa

- Pod prysznicem na krótszym boku będzie wnęka 90x30, bo na dłuższym to atrapa jako kontynuacja wnęki przy toalecie

Jakies jeszcze sugestie?

Za lustrem będzie szafka o głębokości 20 cm i to samo w zabudowie nad toaletą.

Przy toalecie bidetka i papier ze szczotką w zabudowie ściennej :) Niestety nie mogę znaleźć zdjecia tego cuda - jak znajdę to wstawię :)


Jadalnia i kuchnia - aranżacja ścian :)

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Oczywiście cała aranżacja zrobiona w paincie. Czy zachowane są proporcje? Nie wiem :) To tak dla ogólnego poglądu :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oczywiście zamiast 3 mikrofal będzie kawiarka i piekarnik - nie miałam siły szukać :)


Komentarze (5)
autor:swojprojekt  dodano: 2016-08-29 | 16:39:43
Te pstryczki-włączniki koło szafek to do czego zastosowałaś?
Odpowiedź do swojprojekt
autor:arlenka  dodano: 2016-08-30 | 08:10:52
Nie pamiętam czy jestem tak z głowy wszystkie wymienić. ponieważ drzwi prowadzą do sypialni to jest tam większość wyłączników z części dziennej:
- jadalnia nad stołem 3 lampy na 2 pstryczki
- led na ścianie w jadalni i nad oknem tarasowym
- górne światło w kuchni nad blatem przy oknie
- światło nad barkiem
- światło w salonie
więcej nie pamiętam - dopytam męża i dam znać :)
Odpowiedź do arlenka
autor:swojprojekt  dodano: 2016-08-30 | 10:54:55
Dziękuję. Proszę o więcej fotek wnętrz. Jak zaplanowałaś podwieszane sufity i te ledy?
autor:pszczola  dodano: 2016-08-29 | 18:12:48
Proporcje na pewno nie są zachowane :) Standard szafek często wyznaczają sprzęty do zabudowy czyli z reguły 60cm szerokości. Np. piekarnik to 60x60, mikrofala może być 60x40 lub 45 lub 50 wysokości :) Z proporcji na obrazku wynika, że zabudowę planujesz na wysokość około 180cm... ale skoro sięga powyżej linii drzwi, to chyba jednak planujesz ją wyżej :)
Odpowiedź do pszczola
autor:arlenka  dodano: 2016-08-30 | 08:13:26
:)
U mnie wszystkie sprzęty będą 45x60 w zabudowie (łącznie z kompaktowym piekarnikiem)
Zabudowę meblowa planuję na 200, a drzwi chyba mają 210. pomieszczenie jest na 270, czyli nad szafką jest jeszcze 70 cm miejsca. Mam już kratownicę na ścianie - postaram się zrobić zachowując proporcje - może da to lepszy opbraz :)