Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Arlenka buduje....
...a raczej już wybudowała :)

offlinearlenka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
505792 odwiedzin | wpisów: 415, komentarzy: 3474, obserwuje: 968

elewacja

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rozmawiałam dzię z Wykonawcą o moich pomysłach na elewacje i zwrócił mi uwagę na jedna rzecz. Twierdzi, ze mimo, że kupię super dobrej jakości panele elewacyjne to muszę pamietać, ze robiąc stelaż drewniany (najlepszy z punktu widzenia mostków termicznych) należy pamietać, że drewno z którego robiony będzie stelaż jest mało wysuszone (bo suszne podobno trudno dostać), przez co będzie pracować, co może powodować odkształcenia. W zwiąku z tym zaczynam znów rozpatrywać opcje akcentów kolorystycznych zamiast drewianych. Zrobiłam nawet wizualizację, - sorki za jakosć t tylko paint :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Co sądzicie?


Komentarze (3)
autor:jarekpaulina  dodano: 2015-04-29 | 22:54:21
Podobnie jak tobie podobają mi się bardzo akcenty drewniane na elewacji. Zrezygnowałem ze względu na koszt i konieczność impregnowania co jakiś czas. Obecnie zaciągam styropian klejem i myślę nad akcentami kolorystycznymi.
autor:dddorotkaaa  dodano: 2015-04-30 | 07:34:09
Witam ja też chciałam mieć prawdziwą deskę na elewacji ale przeraża mnie jej konserwacja. Jednak całkowicie z niej nie rezygnujemy, zamiast deski położymy jej imitację. Wygląda naprawdę nieźle, nie ma dziwnych połączeń z wełną, mostków, odkształcania. Może więc zastosować coś takiego zamiast całkowicie rezygnować z deski. My bierzemy decordeskę od naszego lokalnego producenta.
autor:zet24  dodano: 2015-04-30 | 07:41:07
Też myślałam o ociepleniu elewacji drewnem i zrezygnowałam. Kicham to, wolę trochę koloru lub klinkieru niż dodawać sobie roboty.
Twoja wizualizacja mi się podoba. A jakby coś z klinkieru?
Tagi (1)

okno hs

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jedza na swoim blogu link dała mi do myślenia odnośnie montażu okna (5 m szerokości ) typu hs slide Vetrexu. Ja mam słup na tarasie podtrzymujący dach, ktory może być przeszkodą w montazu okna po wykonaniu dachu ze względu na trudności z dojściem do otworu za pomocą dźwigu. W związku z tym Jedza musiała zamontować to okno przed montażem dachu - dramat. Muszę skonsultować się w tej sprawie ze sprzedawcą okien.


Komentarze (1)
autor:asmat  dodano: 2015-04-30 | 00:07:20
Brak dachu nie jest przeszkodą w montażu okna, wg nie śmiało można to zrobić. Kwestia ostrożności później.
Tagi (1)

Elewacja"drewaniana"

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

"Zewnętrze" :) mojego domu będę wzorowac na elewacji PODOBNEJ DO HomeKoncept26. Ze wględu na olbrzymie koszty ograniczę tylko powierzchnię ozdobników drewnopodobnych (ok. 350 zł /m2) :(

blog budowlany - mojabudowa.pl

te elementy drewnopodobne to może być np. płyty Kronospan Color HPL

System Krono Siding opiera się na montażu poziomych paneli elewacyjnych do drewnianej podkonstrukcji przymocowanej bezpośrednio do ściany budynku. Mnie sie bardzo podoba kolor 6046 - ostatni ( i to chyba jest to co na elewacji na zdjęciu powyżej):

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ten przedostatni tez rozpatruję (6045), ale wydaje się być za zimny.


Podświetlane kamyczki :)

autor: arlenka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Bardzo podobają mi się kamienie w łazience:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

No i znalazłam sposób na obniżenie kosztów baterii przy wannie. Standardowa bateria do wanny wolnostojącej to koszt grubo ponad tysiąc złotych w górę. W związku z tym lepiej zrobić niewielką zabudowę przy wannie i w niej zrobić zwykłą baterię (albo niezwykła ale w korzystniejszej cenie:) Przykłady:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (14)
autor:rodzinna-budowa  dodano: 2015-04-28 | 10:41:07
Nie wiedziałem,ze takie kamyki są.. :) Wyglądają obłędnie! :D Rzeczywiście co do poprzedniej wizualizacji, to.. fakt.. drewniane rolety.. i byłoby ekstra! :D
My planujemy rolety zewnętrzne.. ale fakt.. rolety wewnątrz drwniane dodają smaku :)
Pozdrawiam
Odpowiedź do rodzinna-budowa
autor:arlenka  dodano: 2015-04-28 | 10:55:36
Ja zastanawiam się od zewnątrz nad żaluzjami fasadowymi firmy selt. Pięknie wyglądają :) Żaluzje od wewnątrz będą pełniły funkcję bardziej ozdobna niż jakąś wielką użytkową. No i koniecznie we wnękach okien białe kamienie (ponieważ okna sa do podłogi) a na nich donice z zielonymi kwiatami. mmmmmmmmmmm rozmarzyłam się....
autor:asmat  dodano: 2015-04-28 | 11:18:38
1, 2 i 4 zdecydowanie w naszym guście :)
autor:blue.bell  dodano: 2015-04-28 | 11:21:23
To ja tylko cichutko zapytam, a jak będziesz te kamyczki czyściła? ;-) To bardzo ładnie wygląda...na wizualizacjach, ale brud i kurz osadzają się wszędzie i dla kamyczków raczej wyjątków nie zrobią ;-)
Odpowiedź do blue.bell
autor:arlenka  dodano: 2015-04-28 | 11:57:42
No to było moje pierwsze pytanie do architekt. Powiedziała, że wnęki podłączone będą do kratek ściekowych w związku z tym trzeba będzie tylko opłukać wodą podczas sprzątania (myślę, ze 1 raz w tyg wystarczy), a kurz sam spłynie do kanalizacji :)
Odpowiedź do arlenka
autor:marcelina  dodano: 2015-04-28 | 13:47:56
Wyglądają bardzo fajnie, ale moim zdaniem kompletnie niepraktyczne. Nie wierzę, że da się to ot tak wypłukać prysznicem - zawsze tam zostaną śmietki i oczywiście wilgoć = ... nic przyjemnego. No oczywiście można się przyłożyć do gruntownego ich sprzątania, ale weź pod rozwagę, czy się na to piszesz. Jeśli chodzi o wannę wolnostojącą, to ktoś tu niedawno wrzucił swoją piękną łazienkę z taką wanną, która z jednej strony była jakby obudowana - bardzo fajnie to wyglądało. Wizualizacje piękna. Lubię jasne łazienki, ale ta ostatnia jest mega fajna !
Odpowiedź do marcelina
autor:arlenka  dodano: 2015-04-28 | 20:41:17
Wilgoci chyba nie będzie przy podłogowym ogrzewaniu dobrze rozprowadzonym, a poza tym podświetlenie też daje jakieś ciepło. Wszystkim bardzo dziękuję za rady - przemyślę jeszcze raz. Poza tym do urządzania łazienki jeszcze długa droga. Narazie muszę skupić się na układzie bo przy płycie fundamentowej zaraz na początku będą wyprowadzane w niej główne odpływy ściekowe. Jak już zostaną zrobione to potem trudno będzie to zmienić.
autor:dankor  dodano: 2015-04-28 | 16:06:28
A mnie ta 3 aranżacja baaardzo się podoba! :) Myślę, że spokojnie wystarczy czyścic je jak radzi projektant, do tego ciepełko i dobra wentylacja w łazience i kamyczki będą czyste i suche. A jeśli ktoś nie wierzy niech popatrzy na kamieniste plaże latem jak czyste są kamienie :)
Odpowiedź do dankor
autor:marcelina  dodano: 2015-04-28 | 20:34:57
No - ja nie wierzę :) kamieniste plaże ? Część obmywana non stop może na czystą wygląda, część nie obmywana - podnieś kamyczki i zobacz co jest pod nimi ;) No - jak ktoś się chce bawić w sprzątanie, czemu nie, wolny wybór. Myślę, że to odpowiedni moment aby zastanowić się nad racjonalnością pomysłów projektanta.
autor:monikaadam  dodano: 2015-04-28 | 18:44:06
Bardzo ładne wizualizacje:) A może przykryć kamyczki grubą taflą szkła?:)
Odpowiedź do monikaadam
autor:arlenka  dodano: 2015-04-28 | 20:33:44
Taką opcję też rozważam, albo lepiej plexi - to chyba tak sie nazywa :)
autor:arlenka  dodano: 2015-04-28 | 20:35:24
Rozważałam też oddzielenie łazienki od salonu szklana ścianą, ale boję sie, ze to zbyt odważne rozwiązanie, które ładnie wygląda na obrazku, a w praktyce to już gorzej z tym jest.
Odpowiedź do arlenka
autor:marcelina  dodano: 2015-04-28 | 21:44:09
Fajnie wygląda taka łazienka ze szklaną ścianą ale prywatna przy sypialni, może coś takiego rozważysz?
Odpowiedź do marcelina
autor:arlenka  dodano: 2015-04-29 | 11:56:50
No właśnie ta łazienka jest przy mojej sypialni i do naszego wyłącznego użytku - publiczna będzie ta druga :)